Європейська політика України: нові виклики та нові відповіді

< Назад до записів

Для більшості активних громадян України європейський вибір розвитку держави, проект її майбутнього став цивілізаційним вибором.

Готовність йти на жертви у боротьбі за цей вибір, переростання Євромайдану у Революцію Гідності посилило хвилю євроромантизму не лише в Україні, а й у Східній Європі, в пострадянських країнах, що також покладали надії на євроінтеграцію. Після цих подій, що мали наслідком також агресивну реакцію Росії і захоплення Криму, прихильники ЄС в Україні були налаштовані на активізацію співробітництва і прискорення процесу євроінтеграції. Наприкінці березня 2014 року на саміті ЄС у Брюсселі Прем’єр-міністр України А.Яценюк підписав політичну частину Угоди про асоціацію. Ця подія була оцінена як крок до майбутнього членства в ЄС. Згодом новообраний Президент України П.Порошенко підписав Угоду про асоціацію та ЗВТ.

У логіці російської політики, спрямованої на стримування євроінтеграції, розгортається  конфлікт на Сході України. По-суті, і втрата Криму, і подальша війна на  Донбасі є ціною для України за обрання євроінтеграції як цивілізаційного вибору. Однак, у свою чергу, Європа не готова платити таку ціну за євроінтеграцію України.

Авторський колектив: А.Єрмолаєв, С.Денисенко, І.Клименко, В.Лупацій, О.Маркєєва, Л.Поляков, В.Потапенко, С.Таран, В.Ємець, В.Романова.

 

 

 

 

 


Блоги

Публікації

X
X

Партнери